S naší kávou si provoníte den.

 

Nejdražší kávy světa

Káva KOPI LUWAK byla na trh uvedena koncem 19. století.  Káva s tímto zvláštním názvem se nesklízí běžným způsobem na plantážích. Její nenapodobitelnou chuť znalci oceňují. Slovo luwak označuje v indonéštině kunovité zvířátko - cibetku, která se živí hmyzem a tropickými plody, tedy také plody kávovníku, které prochází jejím zažívacím traktem. V trusu tohoto zvířátka zůstávají peckovice kávovníku a tak po cibetčině trusu v pralese denně pátrají sběrači. Když ho naleznou, z peckovic odstraní obal a nepoškozená kávovníková zrna upraží tradičním způsobem. Cena kávy se pohybuje kolem jednoho tisíce dolarů za kilogram a tak může být tato káva právem považována za nejdražší na světě. Vědci se pokoušeli objasnit proč má káva Kopi Luwak tak netradiční a velmi aromatickou chuť. Nejprve vznikaly teorie, že cibetka si vybírá ty nejlepší plody kávovníku. Ve skutečnosti bylo zjištěno, že trávením v žaludku cibetky probíhá v podstatě fermentační proces, který způsobují enzymy a bakterie, především bakterie kyseliny mléčné. Ty promění proteiny na malé molekuly a tím se také z kávy ztrácí některé hořké látky. Od té doby vznikaly pokusy chovat cibetku v zajetí a pokusit se o velkovýrobu, cibetky se v zajetí odmítají plody kávovníku živit. Celkově se produkuje pouze 250 kilogramů ročně. Její chuť je popisována jako velmi kořeněná, s velice příjemnou a lehkou příchutí čokolády a karamelu.

Káva Jamaica BLUE MOUNTAIN paří také bezpochyby mezi ty „nej“. Je pěstována na plantážích. Jde o velmi ušlechtilý druh, pěstuje se v oblastech s nadmořskou výškou okolo 2000 metrů na Jamaice, zrno je větší, tmavě modrozelené barvy. Káva je jemně kyselá s oříškovou příchutí. Praží se středně. 

Káva KONA KAI. Je pěstována na havajských plantážích, na vulkanické půdě svahů sopky Mauna Loa. V tomto pásmu je vyvážený poměr srážek i slunečního záření a pravidelná odpolední  oblačnost zastiňuje kávovníky před prudkým sluncem. Káva má špičkovou kvalitu a je proslulá svým jedinečným aroma, má vynikající decentní a bohatou kyselost měkkou chuť s oříškovou příchutí.

 
Vítáme vás na stránkách pražírny MonRo. Naším cílem je, aby se naše káva dostala ke každému zákazníkovi v co nejkratším termínu po upražení,
čímž chceme dosáhnout nezapomenutelného zážitku z šálku kávy.

Poštovné od 1kg, rozvoz nad 3kg ZDARMAPřijímáme objednávky

Kapacitně jsme schopni uspokojit i větší odběratele

 
Copyright © 2014 Kavárna Monro | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | Design by PROGRA.cz